En miljödiplomerad koloniträdgårdsförening

2019

Ordförande
Mattias Ljunggren, Lott 167, 070-998 88 84
ordforande@koloni-skarpnack.se

Vice ordförande
Ewa Sangert, Lott 398, 070-617 38 10
ewa@koloni-skarpnack.se

Kassör
Anne-Marie Frid, Lott 351, 070-571 79 55
anne-marie@koloni-skarpnack.se

Ledamot
Thomas Flygare, Lott 475, 070-732 07 36
thomas@koloni-skarpnack.se

Ledamot
Erik Andersson, Lott 261, 070-764 12 94
erik.a@koloni-skarpnack.se

Ledamot
Matts Pihl, Lott 274, 070-750 89 65
matts@koloni-skarpnack.se

Ledamot
Ulrika Hedbom, Lott 305, 073-680 08 55
ulrika@koloni-skarpnack.se

Ersättare
Jeanette Grill, Lott 402, 070-486 80 81
jeanette@koloni-skarpnack.se

Ersättare
Eva Agrell, Lott 280, 070-688 19 88
eva.agrell@koloni-skarpnack.se

Ersättare
Hans Krantz, Lott 82, 070-474 84 37
hans@koloni-skarpnack.se


ANSVARIGA FÖR:

Byggnadsärenden
Thomas Flygare, Lott 475 och Eva Agrell Lott 280
E-post: bygg@koloni-skarpnack.se

Fritidsgruppen
Kerstin Hollgren, Lott 409
E-post: fritidsgruppen@koloni-skarpnack.se

IT och hemsida        
Erik Andersson
E-post: webbansvarig@koloni-skarpnack.se

Miljöansvarig
Jeanette Grill, Lott 402
E-post: miljogruppen@koloni-skarpnack.se

Studiegruppen
Viveka Eriksson, Lott 557
E-post: studiegruppen@koloni-skarpnack.se

Träd/Odlingsansvarig
Ewa Sangert, Lott 398
E-post: tradgruppen@koloni-skarpnack.se

Stugvärdar
Mats Mattsson, Lott 540, 070 458 16 51
Morgan Andersson, Lott 517, 073 588 90 88
Stugvärdarna har telefontid vardagar 17.00-18.00
Bokning av lokal kan ske tidigast från 1 april för kommande säsong.
E-post: stugvard@koloni-skarpnack.se

Väg och vatten             
Matts Pihl, Lott 274
E-post: vag.vatten@koloni-skarpnack.se

Värderingsgruppen
Eva Agrell, Lott 280
E-post: vardering@koloni-skarpnack.se

Vattenpåsättning

Vattnet sätts på onsdagen den 17 april.

Innan vattenpåsättningen måste alla kolonister stänga av sina vattenkranar och huvudkranen nere vid vägen för att undvika översvämningar.

Om inte detta görs skapas stora problem och vattenpåsättningen kan försenas.

Arkiv